Wiedza i władza

Okładka książki Wiedza i władza George Gilder
Okładka książki Wiedza i władza
George Gilder Wydawnictwo: Zysk i S-ka biznes, finanse
420 str. 7 godz. 0 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Tytuł oryginału:
Knowledge and power
Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
Data wydania:
2016-02-01
Data 1. wyd. pol.:
2016-02-01
Liczba stron:
420
Czas czytania
7 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377854969
Tłumacz:
Jacek Lang
Tagi:
ekonomia kapitalizm liberalizm rewolucja informacyjna
Średnia ocen

5,9 5,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,9 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
70
50

Na półkach: ,

Nauka płynąca z książki ciekawa ale sama książka niepotrzebnie rozciągnięta. O mały włos pierwszy rozdział (z trzech) nie spowodował odrzucenia lektury. W kolejnych rozdziałach mam porobionych kilka zakładek do ulubionych fragmentów.

Nauka płynąca z książki ciekawa ale sama książka niepotrzebnie rozciągnięta. O mały włos pierwszy rozdział (z trzech) nie spowodował odrzucenia lektury. W kolejnych rozdziałach mam porobionych kilka zakładek do ulubionych fragmentów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
213
103

Na półkach: , ,

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Spodziewałam się, czegoś zupełnie innego. Książka w dużej mierze poświęcona jest ekonomii i zagadnieniom z nią związanych. Poruszonych zostaje wiele wątków, teorii i problemów, przez co czasem ciężko się połapać czasem o czym teraz czytamy.

Styl i język przypomina mi pracę naukową ekonomisty, którą oddaje na zakończenie studiów. Język jest bardzo naukowy, wiele pojęć typowo ekonomicznych, ale również technicznych. Dla osób nieobracających się w kręgu ekonomistów, nieustatnne googlowanie pojęć jest niemal pewne. Z kolei dla biznesmenów, ekonomistów i ludzi związanych z branżą książka będzie ciekawą rozprawą. Mamy tutaj również wiele informacji technologicznych, więc oczywiście język i pojęcia również.

Autor pokazuje swój punkt widzenia na ekonomię i wykorzystanie wiedzy, kóra prowadzi do pieniedzy i władzy. Na różnego rodzaju przykładach pokazuje ciekawe rozwiązania, a także błędy popełniane przez przedsiębiorców czy społeczeństwo.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Spodziewałam się, czegoś zupełnie innego. Książka w dużej mierze poświęcona jest ekonomii i zagadnieniom z nią związanych. Poruszonych zostaje wiele wątków, teorii i problemów, przez co czasem ciężko się połapać czasem o czym teraz czytamy.

Styl i język przypomina mi pracę naukową ekonomisty, którą oddaje na zakończenie studiów....

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
246
17

Na półkach: ,

Rozczarowałem się tą książką. Autor próbuje w niej przedstawić cybernetyczne spojrzenie na ekonomię. W moim odczuciu to zadanie go przerosło. W wielu rozdziałach wspomina o doniosłym znaczeniu teorii informacji w naukach ekonomicznych. Wielokrotnie podkreśla tezę, wedle której informację na rynku należy traktować nie jako "sygnał", lecz jako "zaskoczenie". Jednak implikacje przyjęcia cybernetycznego spojrzenia na rynek są w tej książce wyjątkowo lakoniczne.
Książka jest okraszona sporą ilością anegdot z życia autora, które według mnie jedynie zaciemniają przewodnią ideę. Zdecydowanie bardziej polecam starszą lekturę tego autora "Bogactwo i ubóstwo", która swoją treściwością i doniosłością jest o niebo lepsza w porównaniu do "Wiedzy i władzy".

Rozczarowałem się tą książką. Autor próbuje w niej przedstawić cybernetyczne spojrzenie na ekonomię. W moim odczuciu to zadanie go przerosło. W wielu rozdziałach wspomina o doniosłym znaczeniu teorii informacji w naukach ekonomicznych. Wielokrotnie podkreśla tezę, wedle której informację na rynku należy traktować nie jako "sygnał", lecz jako "zaskoczenie". Jednak implikacje...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
6236
3483

Na półkach:

Często wydaje nam się, że rządzą ci, którzy mają odpowiednie pieniądze. George Gilder idzie nieco innym tropem: łączy wiedzę z władzą. W każdym rozdziale swojej książki odkrywa przed czytelnikami jak ważna jest odpowiednia wiedza, posiadanie informacji, których nikt inny nie posiada, umiejętność łączenia analiz z zachowaniami ludzkimi oraz docenienie innowacji. Przekonuje swoich czytelników, że ubożenie społeczeństw wynika z ich braku dążenia do wiedzy, dbania o naukę, ograniczania środków na różnorodne badania. Autor zabiera czytelników w nieco osobistą podróż po własnych drogach zdobywania wiedzy, przez co dowiemy się o jego osobistym stosunku do różnorodnych teorii ekonomicznych, zauważonych przez niego błędach i niedociągnięciach. Ponad to dostrzega jak wielki wpływ na bogactwo ma wzrost ilości ludności, wzajemna wymiana myśli, bliskie kontakty z ludźmi chcącymi się uczyć i poszukującymi lepszych rozwiązań. Zauważa jak środowisko materialne determinuje postęp.
"Wiedza i władza" jest swoistym przeglądem zależności gospodarki kapitalistycznej od zdobywanej wiedzy, odpowiednio kształconych ludzi, zaangażowania oraz umiejętności wyłanianie informacji istotnych. W spojrzeniu Gildera kapitalizm na wymiar moralny, zmuszający ludzi do wytężonej aktywności, dążenia do bogacenia, poszerzania wiedzy, wyszukiwania nowych rozwiązań. W oczach autora ten rodzaj gospodarki stwarza ludziom nowe możliwości. Jego przeciwieństwem jest ograniczający aktywność socjalizm sprawiający, że ludzie żyją w wygodnej stagnacji powodującej ubożenie.
Książka ze względu na ilość odwołań do różnorodnych teorii, wędrówek po odkryciach i wielu dziedzinach może być trudna w odbiorze dla osób czytających niewiele literatury specjalistycznej.

Często wydaje nam się, że rządzą ci, którzy mają odpowiednie pieniądze. George Gilder idzie nieco innym tropem: łączy wiedzę z władzą. W każdym rozdziale swojej książki odkrywa przed czytelnikami jak ważna jest odpowiednia wiedza, posiadanie informacji, których nikt inny nie posiada, umiejętność łączenia analiz z zachowaniami ludzkimi oraz docenienie innowacji. Przekonuje...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    36
  • Przeczytane
    9
  • Posiadam
    6
  • Teraz czytam
    1
  • Ekonomia/historia gospodarcza
    1
  • Biblioteczka
    1
  • Naukowe
    1
  • Polityka, publicystyka i ekonomia
    1
  • Ekonomia
    1
  • Biznes
    1

Cytaty

Więcej
George Gilder Wiedza i władza Zobacz więcej
George Gilder Wiedza i władza Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także